Uuendatud nõuded reisimisest Leedus, täiendatud 07.09.2020

Riiki sisenemise tingimused: Eesti kodanikel ning Eestis seaduslikult viibivatel isikutel on võimalik vabalt liikuda Leedus ilma 14-päevast eneseisolatsiooni nõuet rakendamata, juhul kui nad saabuvad Leetu riikidest, kus koroonaviirusesse nakatunute suhtarv on väiksem kui 16 juhtumit 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Saabumisel riikidest, kus nakatunute suhtarv on üle 16 või olles läbinud riike, kus nakatunute suhtarv on üle 25 (iganädalaselt uuendatav nimekiri, tuleb esitada negatiivne koroonatesti tulemus (test tuleb teha mitte varem kui 72h enne Leetu saabumist). Testi tegemisest on vabastatud lennureisijad, kes vahemaandumiste ajal nimekirjas toodud riikides lennujaamast ei väljunud. Samuti on testi tegemisest vabastatud reisijad, kes saabuvad alla 16 nakatunute suhtarvuga riikidest läbi Poola liikudes. Antikehade testi ei aktsepteerita.

Leetu tagasipöördumisel, saabudes või transiidina läbides on kõigile kohustuslik täita vorm. Vajadusel võib Leedu Riiklik Avalik Tervise Keskus (NVSC) isikuga ühendust võtta, et selgitada esitatud teavet, nt 14 viimase päeva jooksul külastanud riikide kohta.
Mere- või lennutranspordi korral tuleb registreerida saabumisele eelnevalt või kohapeal piirikontrolli käigus. Registreerimisvormi reale “ Your Medical care center in Lithuania” tuleb märkida “registreerimata”.
Kui reisitakse mööda maismaad, tuleb ennast registreerida 12 tunni jooksul alates Leetu sisenemisest.

Riigisisesed piirangud: alates 21.08 on maski kandmine kohustuslik ühistranspordis, kinnistes kaubandus- ja teenindusasutustes, toitlustusasutustes (v.a. söömise ja joomise ajal), samuti spordi- ja kultuuriüritustel.

Transiit läbi Leedu Eestisse: transiit on lubatud.

Valgevene ja Leedu vahel toimub piiratud alusel liikumine läbi järgmiste piiripunktide: Medininkai – Kamennõi Log, Šalčininkai – Benjakoni, Raigardas – Privalka.

Vene Föderatsiooni Kaliningradi oblasti ja Leedu vahel toimub piiratud alusel liikumine järgmistes piiripunktides: Kybartai – Tšernõševskoje, Panemunė – Sovetsk.

Juhime tähelepanu sellele, et Leedu võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisainfo leitav Leedu Välisministeeriumi kodulehel. Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda Leedu saatkonna poole Tallinnas.