Konsuli puhkuse tõttu ei toimu saatkonnas konsulaarvastuvõttu ajavahemikul 25.06 – 08.07.2024 ja 29.07 – 11.08.2024.

Leetu reisimisest alates 3.jaanuarist 2022, uuendatud 31.01.

Reisi planeerides arvestage, et Leedus COVID-19 haigestumise või positiivse testitulemuse korral tuleb haigus läbi põdeda asukohariigis ning jääda isolatsiooni vastavalt asukohariigis kehtestatud korrale. Veenduge, et reisile minnes on tehtud COVID-kindlustus, mis katab koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud.

Riiki sisenemise tingimused

 • 48h jooksul enne riiki sisenemist tuleb kõigil täita elektrooniline isikuandmete küsimustik, k.a transiidi korral.

Riiki sisenemise tingimused ajavahemikul 31.01-06.02.2022.

Riiki saavad siseneda:

 • täielikult vaktsineeritud isikud,kes esitavad rahvusvahelise tõendi ühes EL ametlikus keeles või ELi COVID digitõendi. Täisvaktsineerituks loetakse 15. päevast vaktsineerimiskuuri lõpetamisest Jansseni, Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Moderna või Vaxzevria (AstraZeneca) vaktsiiniga (NB! Vt ka rubriiki „Riigisisesed piirangud“);
 • viimase 180 päeva jooksul koroonaviiruse läbipõdenud isikud,kes esitavad rahvusvahelise tõendi ühes EL ametlikus keeles või ELi COVID digitõendi;
 • viimase 180 päeva jooksul koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes on saanud ühe vaktsiinidoosi, millest peab olema möödunud 14 päeva ning esitavad rahvusvahelise tõendi ühes ELi ametlikus keeles või ELi COVID digitõendi;
 • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR(tehtud 72h jooksul enne sisenemist) või antigeeni testi (tehtud 48h jooksul enne sisenemist) kohta.

Eneseisolatsiooni jäämise kohustus ning testimise kohustus ja soovitus isikutele, kes on vaktsineerimata ja ei ole koroonaviirust põdenud sõltub vastava riigi värvikategooriast.

 • Sisenedes punasest või hallist riigist (sh Eestist) tuleb esitada negatiivne PCR või antigeeni test ja jääda eneseisolatsiooni 7 päevaks. 3. päeval pärast Leetu saabumist on soovitatav teha uus PCR või antigeeni test (enda kulul). Isolatsiooni ei pea jääma vaktsineeritud, koroonaviiruse läbipõdenud ja alla 12-aastased lapsed.
 • Sisenedes oranžist riigist ei pea jääma eneseisolatsiooni, kuid tuleb esitada negatiivne PCR või antigeeni test. 3. päeval pärast Leetu saabumist on soovitatav teha uus PCR või antigeeni test (enda kulul).
 • Sisenedes rohelisest riigist ei pea jääma eneseisolatsiooni, kuid tuleb esitada negatiivne PCR või antigeeni test.

Lapsed: alla 12-aastased lapsed, kes sisenevad riiki punastest või hallidest riikidest (sh Eestist) ei pea esitama eespool nimetatud dokumente ega jääma eneseisolatsiooni. Lapsed vanuses 12-16, kes sisenevad riiki punastest või hallidest riikidest (sh Eestist) ei pea jääma eneseisolatsiooni, kui nad esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse testitulemuse kohta (PCR test tehtud 72h või antigeenitest tehtud 48h jooksul enne saabumist). Kui test tehakse Leedus, tuleb testitulemuse selgumiseni viibida eneseisolatsioonis.

Lisainfo: riiki sisenemise tingimused ja erandid testimise ja eneseisolatsiooni kohta.

 • Leedu piirivalve operatiivteenistuse telefon: +370 5 271 93 05 ja e-mail [email protected].

Riigisisesed piirangud:
Alates 28.12.2021 saab Leedus EL digitaalset COVID tõendit kasutada 7 kuud (210 päeva) alates teisest vaktsineerimisest (või esimesest, kui vaktsineeritud Jansseniga ). Pärast 7 kuu möödumist, kui tõhustusdoosi tehtud ei ole, ei saa külastada kaubanduskeskuseid, kinosid/teatreid, restorane/kohvikuid, spordiklubisid jt teenindusasutusi. Täpsem info kehtivate piirangute kohta, vt „National Certificate (Covid passport)“.
NB! EL digitaalse COVID tõendiga saab endiselt riiki siseneda olenemata tõhustusdoosi olemasolust.

Transiit: kui reisite Leetu transiidi eesmärgil, ei ole vaja esitada negatiivset testitulemust ega rakendata eneseisolatsiooni. Lubatud on peatused, nt bensiinijaamades.

Transiit võimalik ainult läbi järgmiste maismaapiiripunktide: Valgevene: Medininkai – Kamenyj log; Šalčininkai – Benekainys; Lavoriškės – Kotlovka; Raigardas – Privalka; Tverečius – Vidžiai; Šumskas – Loša ja Papelekis – Lentupis (ainult suurt ja rasket kaupa vedavatele sõidukitele, millel on õigusaktidega kehtestatud korras väljastatud luba.

 • Vene Föderatsiooni Kaliningradi oblasti ja Leedu vahel toimub piiratud alusel liikumine järgmistes piiripunktides: Kybartai – Tšernõševskoje, Panemunė – Sovetsk.
 • Lisainfo piiriületuspunktide kohta.

Juhime tähelepanu sellele, et Leedu võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisainfo leitav Leedu Välisministeeriumi kodulehel. Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda Leedu saatkonna poole Tallinnas.