Konsuli puhkuse tõttu ei toimu saatkonnas konsulaarvastuvõttu ajavahemikul 25.06 – 08.07.2024 ja 29.07 – 11.08.2024.

Leedus tühistati 17. juunist 2020 karantiin

Leedu valitsuse otsusega tühistati alates 17.06.2020 Leedus karantiin.

Eesti kodanikel ning Eestis seaduslikult viibivatel isikutel on võimalik vabalt liikuda Leedus ilma 14-päevast eneseisolatsiooni nõuet rakendamata, juhul kui nad ei saabu Leetu riikidest, kus koroonaviirusesse nakatunute suhtarv on suurem kui 15 – http://koronastop.lrv.lt/en/news/lithuanias-revised-list-of-coronavirus-safe-countries.

Piirikontrolli teostatakse ajavahemikus 17.06.- 16.07.2020 Leedus asuvates rahvusvahelistes lennujaamades ja Klaipeda sadamas.

Erandkorras Valgevenest Leetu sisenemiseks tuleb eelnevalt taotleda luba Leedu piirivalveametist Eesti saatkonna vahendusel Vilniuses. Valgevene ja Leedu vahel toimub piiratud alusel liikumine läbi järgmiste piiripunktide: Medininkai – Kamennõi Log, Šalčininkai – Benjakoni, Raigardas – Privalka.

Erandkorras Vene Föderatsioonist Leetu sisenemiseks tuleb eelnevalt taotleda luba Leedu piirivalveametist Eesti saatkonna vahendusel Vilniuses. Vene Föderatsiooni Kaliningradi oblasti ja Leedu vahel toimub piiratud alusel liikumine järgmistes piiripunktides: Kybartai – Tšernõševskoje, Panemunė – Sovetsk.

Riigisisesed piirangud: avalikes suletud ruumides ning avalikes müügikohtades, kauplustes, turgudel ja üritustel on soovituslik kanda näomaski.

Juhime tähelepanu sellele, et Leedu võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi.
Lisainfo leitav:
https://urm.lt/default/en/important-covid19 ja http://koronastop.lrv.lt/en/news/lithuanias-revised-list-of-coronavirus-safe-countries

Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda Leedu saatkonna poole Tallinnas: http://ee.mfa.lt/