Leetu reisimisest, uuendatud 27.12

Tähelepanu! 48h enne riiki sisenemist tuleb kõigil reisijatel täita elektrooniline isikuandmete küsimustik, k.a transiidi korral.

Riiki sisenemise tingimused ajavahemikul 27.12.2021- 02.01.2022. Riiki saavad siseneda:

  • täielikult vaktsineeritud isikud, kes esitavad rahvusvahelise tõendi ühes EL ametlikus keeles või ELi COVID digitõendi. Täisvaktsineerituks loetakse 15. päevast vaktsineerimiskuuri lõpetamisest Jansseni, Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Moderna või Vaxzevria (AstraZeneca) vaktsiiniga;
  • viimase 180 päeva jooksul koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes esitavad rahvusvahelise tõendi ühes EL ametlikus keeles või ELi COVID digitõendi;
  • viimase 180 päeva jooksul koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes on saanud ühe vaktsiinidoosi, millest peab olema möödunud 14 päeva ning esitavad rahvusvahelise tõendi ühes ELi ametlikus keeles või ELi COVID digitõendi;
  • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR (tehtud 72h jooksul enne sisenemist) –või antigeenitesti (tehtud 48h jooksul enne sisenemist) kohta.

Eneseisolatsiooni jäämise ja testimise kohustus isikutele, kes on vaktsineerimata ja ei ole koroonaviirust põdenud sõltub vastava riigi värvikategooriast.

  • Sisenedes punasest või hallist riigist (sh Eestist) tuleb jääda eneseisolatsiooni 10 päevaks, mida saab lühendada seitsmele päevale kui teha uus testimine (registreerudes infoliini lühinumbril 1808). Testima ei pea vaktsineeritud, koroonaviiruse läbipõdenud ja alla 12-aastased lapsed.
  • Sisenedes kollasest riigist  ei pea jääma eneseisolatsiooni, kuid 3–5 päeva pärast Leetu saabumist tuleb teha teine Covid-19 test.
  • Sisenedes rohelisest riigist ei pea jääma eneseisolatsiooni.

Lapsed: alla 12-aastased lapsed, kes sisenevad riiki punastest või hallidest riikidest (sh Eestist) ei pea esitama eespool nimetatud dokumente ega jääma eneseisolatsiooni. Lapsed vanuses 12-16, kes sisenevad riiki punastest või hallidest riikidest (sh Eestist) ei pea jääma eneseisolatsiooni, kui nad esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse testitulemuse kohta (PCR test tehtud 72h või antigeenitest tehtud 48h jooksul enne saabumist). Kui test tehakse Leedus, tuleb testitulemuse selgumiseni viibida eneseisolatsioonis.

Lisainfo: riiki sisenemise tingimused ja erandid testimise ja eneseisolatsiooni kohta.

Riigisisesed piirangud: Alates 13.09 tuleb supermarketites, kinodes/teatrites, restoranides/kohvikutes, spordiklubides jt teenindusasutustes esitada täisvaktsineeritust tõendav dokument – kas Leedu „võimaluste pass“ või ELi COVID digitõend. Täpsem info kehtivate piirangute kohta.

Transiit: kui reisite Leetu transiidi eesmärgil, ei ole vaja esitada negatiivset testitulemust ega rakendata eneseisolatsiooni. Lubatud on peatused, nt bensiinijaamades.
Transiit võimalik ainult läbi järgmiste maismaapiiripunktide:

  • Valgevene: Medininkai – Kamenyj log; Šalčininkai – Benekainys; Lavoriškės – Kotlovka; Raigardas – Privalka; Tverečius – Vidžiai; Šumskas – Loša ja Papelekis – Lentupis (ainult suurt ja rasket kaupa vedavatele sõidukitele, millel on õigusaktidega kehtestatud korras väljastatud luba.
  • Vene Föderatsiooni Kaliningradi oblasti ja Leedu vahel toimub piiratud alusel liikumine järgmistes piiripunktides: Kybartai – Tšernõševskoje, Panemunė – Sovetsk.
  • Lisainfo piiriületuspunktide kohta.

Juhime tähelepanu sellele, et Leedu võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisainfo leitav Leedu Välisministeeriumi kodulehel. Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda Leedu saatkonna poole Tallinnas.