Konsuli puhkuse tõttu ei toimu saatkonnas konsulaarvastuvõttu ajavahemikul 25.06 – 08.07.2024 ja 29.07 – 11.08.2024.

Eesti uus suursaadik Leedus andis üle volikirja

Eesti uus suursaadik Leedus Kai Kaarelson andis täna, 4. septembril president Gitanas Nausėdale üle oma volikirja.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses rääkisid president Gitanas Nausėda ja suursaadik Kai Kaarelson Eesti ja Leedu suhetest, julgeolekuolukorrast, COVID-19 levikuga tulenevatest väljakutsetest ja Balti riikide koostööst.

Kai Kaarelson kinnitas, et üha keerulisemaks muutuvas julgeolekukeskkonnas on Balti riikide omavaheline kokku hoidmine, sealhulgas ka kaitsealane koostöö, üha olulisem. Eesti ja Leedu majandussuhted on äärmiselt tihedad ning ühised taristuprojektid peaksid sellele veelgi kaasa aitama.

Eesti suursaadik ja Leedu president kinnitasid plaani jätkata tihedat koostööd koroonakriisi väljakutsete haldamisel. Samuti väljendasid nad ühist muret Valgevene poliitilise ning inimõiguste olukorra üle.

Kai Kaarelson resideerib Vilniuses.

Kai Kaarelson töötab välisministeeriumis 1997. aastast. Hariduselt on ta rahvusvaheliste suhete magister. Kai Kaarelson on töötanud Eesti esindustes Brüsselis Euroopa Liidu juures aastatel 2002-2005 ning New Yorgis ÜRO juures aastatel 2008-2011. Aastatel 2013-2016 aastat töötas ta presidendi kantselei välissuhete osakonna juhatajana. Alates 2016 aastast kuni käesoleva aasta suveni oli Kai Kaarelson suursaadik Gruusias ja Armeenia Vabariigis.